Innowacyjny kurs badania USG. To krok do przodu dla kosmetyki
W tym roku ruszyły już dwie edycje szkolenia z zakresu badania skóry z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu USG. Misją kursu było podszkolenie specjalistów medycyny estetycznej oraz pozostałych uczestników spotkań w dziedzinie obsługi oraz zastosowania maszyny USG, która wyglądem, a w tym i wielkością przypomina trochę smartfon.
Kto prowadził szkolenie?
Dwie edycje szkolenia przyniosły sukces, a organizatorka spotkań – dr Parda, założycielka kliniki kosmetycznej pod Warszawą nie wyklucza kolejnych edycji kursu. Zarówno podczas pierwszej edycji szkolenia, jak i podczas drugiej, zajęcia prowadziła dr Rosa Sigrist – specjalistka, która pracuje na co dzień w Radiologii UM w Sao Paulo i zajmuje się ultrasonografią kosmetyczną. Pochodzi z Brazylii, a dokładniej z Sao Paulo.
Kurs odniósł sukces. Dlaczego?
Wszystkie dwie edycje kursu FACIAL ULTRASOUND przyniosły spory rozgłos. Nie bez powodu. Zastosowanie bowiem USG dla skóry może przynieść wspaniałe rezultaty. Kosmetyczki od teraz będą mogły zajrzeć, co dokładnie kryje się pod skórą, a po odpowiedniej diagnozie, zastosować właściwy zabieg.
Czego uczyli się uczestnicy zajęć?
Kursanci uczyli się zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, na modelkach. Po szkoleniu, zdobyte przez nich umiejętności, na pewno usprawnią prowadzenie gabinetów kosmetycznych i będą się one cieszyły większą popularnością. W końcu zabiegi po użyciu USG będą o wiele bardziej bezpieczne. Zmniejszy się ryzyko tego, że coś pójdzie nie tak, terapia będzie na pewno o wiele bardziej bezpieczniejsza, a cała pielęgnacja skóry przez kosmetyczkę będzie tym bardziej skuteczniejsza.
Jak działa badanie USG w medycynie estetycznej?
Cała aparatura, emituje częstotliwość ultradźwięków - 12, 15 oraz 20 MHZ. Badanie USG wykorzystujące metodę Dopplera, potrafi zajrzeć pod skórę, zobaczyć naczynia krwionośne, żyły i tętnice i sprawdzić tym samym, czy wszystko pod nią jest w porządku. Kosmetyczki mogą przeprowadzić takie USG nie tylko twarzy, ale też pozostałych części ciała. Skorzystanie z takiego badania jest w pełni bezpieczne i w ogóle nieinwazyjne.
Komentarze