Karboksyterapia i kriolipoliza

Karboksyterapia i kriolipoliza

Karboksyterapia i krolipoliza na czym polegają i dla kogo są zalecane? 

Dostępność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej staje się coraz większa. Osoby, które jeszcze do niedawna chcąc poprawić swój wygląd musiały decydować się na inwazyjną operację i zabiegi z użyciem skalpela, teraz mają do dyspozycji bezpieczne i bezbolesne metody, niewymagające rekonwalescencji. W tym artykule pragniemy przybliżyć jedne z najpopularniejszych zabiegów modelujących na ciało - karboksyterapię i kriolipolizę. Którą z nich warto wybrać? 

Jak działają zabiegi?
Zarówno karboksyterapię, jak i kriolipolizę wykonuje się przy pomocy specjalistycznej aparatury. Podczas karboksyterapii wykorzystuje się dwutlenek węgla, który wymaga iniekcji. Dawka zależna jest od miejsca oraz rezultatu, jaki chcemy osiągnąć. W wyniku zabiegu dochodzi do silnego dotlenienia tkanki, poprawy jej odżywienia i stymulacji procesu mikrocyrkulacji. Ponadto dzięki dużej prędkości z jaką podaje się dwutlenek węgla, dochodzi do efektu wewnętrznej lipolizy i rozbicia komórek tłuszczowych, które następnie są usuwane przez organizm w procesach metabolizmu. 
Kriolipoliza z kolei, wykorzystuje do działania niską temperaturę. Urządzenie z pomocą którego przeprowadza się zabieg, posiada specjalną głowicę, którą zasysa się fałd skóry. Pod wpływem zimna dochodzi do apoptozy, czyli obumierania komórek tłuszczowych, bez jednoczesnego uszkodzenia właściwych tkanek. 

Karboksyterapia czy krolipoliza - co jest skuteczniejsze?
Każdy zabieg posiada swoje zalety, dlatego wybór będzie zależny od indywidualnych potrzeb. Karboksyterapia ma wiele różnych zastosowań. Można dzięki niej zredukować rozstępy, zminimalizować cellulit, usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, a także poprawić elastyczność skóry. Terapia ta wymaga około 10 powtórzeń. Ze względu na naturalność dwutlenku węgla dla organizmu, zabieg można łączyć z innymi metodami, zwiększając tym samym efekty. Karboksyterapia to zabieg medyczny, dlatego została dokładnie przebadana pod względem działania, efektów, skutków ubocznych i bezpieczeństwa. Rozpieranie gazu może wywoływać uczucie dyskomfortu, jednak dzięki nowoczesnym aparaturom, na przykład tym, które dostarcza MesoLogic, gaz jest podgrzewany, co w znacznym stopniu redukuje odczucia bólowe. 
Krolipoliza jest z kolei zabiegiem rekomendowanym typowo w celu redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to w pewnym stopniu alternatywa dla tradycyjnej liposukcji, jednak nie stosuje się jej u osób z dużą nadwagą, ani otyłością. Kriolipolizę można wykonać u osób, które są szczupłe, jednak posiadają na ciele obszary z których uporczywy tłuszcz nie chce zniknąć nawet przy stosowaniu zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych. Najczęściej kriolipolizę przeprowadza się na takich partiach jak brzuch, plecy, podbródek oraz kolana. Sam zabieg nie jest bolesny i wymaga mniejszej ilości powtórzeń. Dr Barbara Parda-Głomska, która wykonuje zabieg kriolipolizy w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy, wykorzystuje do tego celu ZLipoSystem. To jedyna metoda, która przebiega w aż 3 fazach i dodatkowo wykończona jest falą uderzeniową ZWavePro. Takie rozwiązanie wspomaga usuwanie komórek tłuszczowych aż o 44 proc., a dodatkowo pozostawia skórę gładką, bez cellulitu i nierówności. Skórę pacjenta zabezpiecza się specjalnymi matami przeciwodmrożeniowymi od IMESO Aesthetic Group, które chronią przed koncentracją niskich temperatur na powierzchni skóry. 

Karboksyterapia ma wiele zastosowań i dzięki dużej liczbie wskazań wielu pacjentów decyduje się właśnie na nią. Z kolei w przypadku uporczywej tkanki tłuszczowej w określonych partiach, można się jej trwale pozbyć przy pomocy kriolipolizy. Metoda ta nie wymaga nakłuwania, dlatego jest często polecana osobom z niską tolerancją do igieł. Ostateczny wybór zależy więc od indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli mamy wątpliwości, która metoda będzie w naszym przypadku skuteczniejsza i bardziej odpowiednia, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Komentarze pacjentów (2)
~Tina
Jedną z szeroko rozwijających się obecnie gałęzi medycyny jest medycyna estetyczna. Okazuje się na nią bardzo duże zapotrzebowanie w zasadzie w rozmaitych kategoriach wiekowych. Oczywiście znacznie bardziej popularne, przeróżne zabiegi kosmetyczne są w przypadku pań, które bezustannie chcą poprawiać coś w swojej urodzie. W konsekwencji tego na rynku medycznym w całym kraju istnieje bardzo wiele klinik, w których można z wyżej wymienionych usług skorzystać. Pełno jest także nowoczesnych gabinetów kosmetycznych, także specjalizujących się po części w tym zakresie. Mimo tego jednak nie da się ukryć, że kwoty, z jakimi mamy do czynienia przy pojedynczych zabiegach wcale nie są małe. Łączne koszty metamorfozy estetycznej są nierzadko horrendalne, gdyż zaledwie jeden czy dwa zabiegi nie przyniosą jeszcze żadnego spodziewanego i wyraźnego rezultatu.
~Annia
czy ktoś może powiedzieć więcej o kriopolizie ?
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Powiązane kliniki w Warszawie

Oceń klinikę
jako pierwszy
Oceń klinikę
jako pierwszy
Oceń klinikę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń klinikę
jako pierwszy

Dermapen to urządzenie elektryczne, które w spos...
Każda kobieta marzy o tym, by na długo zachować...
Suplementy diety z każdym rokiem stają się cora...
Każdy, kto choć raz w życiu próbował swoich s...
Karboksyterapia i krolipoliza na czym polegają i ...
Z Wave i Z Wave Pro to urządzenia wyprodukowane p...