Leczenie nadpotliwości
Pocenie się to naturalny proces fizjologiczny, który dotyczy każdego człowieka, choć w różnym stopniu. Gdy odpowiednia higiena, dezodoranty oraz ubrania nie wystarczą, by sobie pomóc, możemy mówić o nadmiernej potliwości. Wówczas wysoka temperatura, wysiłek fizyczny lub jakiekolwiek silne emocje mogą okazać się dla nas bodźcem do produkcji zbyt dużej ilości potu, tym samym dodatkowo zwiększając odczuwany przez nas dyskomfort.
W momencie, gdy profilaktyka zawodzi, z pomocą w leczeniu nadpotliwości przychodzi medycyna estetyczna. Najczęściej wykorzystywanym sposobem leczenia nadpotliwości jest zastosowanie toksyny botulinowej. Wstrzykuje się ją wprost w leczone miejsce, dzięki czemu szybko blokuje ona gruczoły potowe i znacznie ogranicza wydzielanie potu. Aby efekt utrzymał się na dłużej zabieg co kilka miesięcy należy powtarzać. Na szczęście nie jest on zbyt bolesny, a tuż po jego wykonaniu można powrócić do swojej codziennej aktywności.
Równie popularnym zabiegiem zwalczającym nadmierne pocenie się jest jonoforeza wodna. Polega ona na przymocowaniu do leczonego miejsca elektrod, za pomocą których, w czasie kąpieli wodnej, dostarcza się do niego prąd o niewielkiej mocy. Dzięki temu nerwy zostają na jakiś czas zablokowane.
Na niekorzyść tej metody wpływa fakt, że nie daje ona długotrwałych efektów i należy często zabieg powtarzać. Jeśli problem dotyczy jedynie nadmiernej potliwości pach, warto rozważyć skorzystanie z lipolizy laserowej. Polega ona na naświetlaniu gruczołów potowych laserem, które wskutek przegrzania obumierają.
Innym zabiegiem stosowanym tylko w tym jednym obszarze ciała jest liposukcja, która polega na wyciągnięciu tkanki tłuszczowej wraz z gruczołami potowymi za pomocą igły ssącej. Zdecydowanie najbardziej inwazyjnym sposobem na pozbycie się problemu jest poddanie się zabiegowi chirurgicznemu polegającemu na całkowitym wycięciu gruczołów potowych. Jest to na tyle poważny zabieg, że niesie za sobą ryzyko powikłań oraz pozostawia po sobie nieestetyczne blizny. Istnieje także możliwość wykonania symptatektomii, operacji mającej na celu przerwanie ciągłości pnia współczulnego, która jednak rozwiązuje problem w obrębie jednego obszaru ciała, a może spotęgować go w innym.
Po każdym z tych zabiegów należy odpowiednio dbać o partie ciała gdzie został wykonany zabieg. W tym na pewno pomogą nowoczesne i profesjonalne kosmetyki po zabiegach medycyny estetycznej.
Mimo powszechności schorzenia, jakim jest nadpotliwość, a także jego nieprzyjemnych skutków, istnieje sporo skutecznych sposobów na jego zwalczanie. Dzięki temu, że leczenie nadmiernej potliwości jest tak bardzo skuteczne, ludzie dotknięci tym problemem mają szansę na odzyskanie utraconej pewności siebie oraz komfortu, szczególnie podczas kontaktów towarzyskich.
Komentarze
Świetnie napisany artykuł.
Polecam botoks.
Nadpotliwość potrafi być bardzo uciążliwa...
Nad potliwość od zawsze była moją zmorą. Nie pozwalało mi to normalnie funkcjonować, ciągle czułem się skrępowany, a nic nie pomagało. Z pomocą przyszła mi polecona od znajomej Dr Parda, która zaoferowała mi zabieg toksyny botulinowej. Wstrzykuje się ją wprost w leczone miejsce, dzięki czemu szybko blokuje ona gruczoły potowe i znacznie ogranicza wydzielanie potu. Zabieg został przeprowadzony w bardzo sterylnych warunkach, bezboleśnie. Teraz mogę bez zmartwień wychodzić na długie spacery i robić po prostu to co lubię bez zbędnej krępacji. Serdecznie polecam