Lipofilling na cienie pod oczami

Lipofilling na cienie pod oczami

Cienie pod oczami stanowią powszechny problem. Nie zawsze są związane z dojrzałym wiekiem. U wielu osób cienie pod oczami pojawiają się w wyniku predyspozycji genetycznych. Tendencję do ich powstawania mają osoby z cienką skórą pod oczami, określaną często jako pergaminowa. Pozbycie się ich jest więc w wielu przypadkach bardzo trudne. Jako skuteczną metodę, która zapewnia długotrwałe efekty zaleca się wypełnianie tłuszczem, czyli tzw. lipofiling mediolański.

Przyczyny powstawania cieni pod oczami
Problem cieni pod oczami pojawia się, gdy położone pod skórą naczynia krwionośne zaczynają prześwitywać powodując fioletowe lub brązowe zasinienia. Mogą pojawiać się już nawet u bardzo młodych kobiet, które posiadają w tym miejscu cienką skórę. U wielu osób widoczność cieni zwiększa się jednak wraz z wiekiem, kiedy skóra traci gęstość. Kremy pod oczy, wysypianie się i prowadzenie zdrowego trybu życia mogą oczywiście przynieść poprawę, jednak zazwyczaj w niewielkim stopniu. Dobry efekt zapewnia korektor pod oczy, jednak jego działanie opiera się na krótkotrwałym tuszowaniu problemu. W pozbyciu się cieni pod oczami na wiele miesięcy, a nawet lat pomaga medycyna estetyczna.

Usuwanie cieni pod oczami własnym tłuszczem
Jednym z zabiegów najczęściej rekomendowanych przy problemie cieni pod oczami jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Polega on na pobraniu niewielkiej tkanki tłuszczowej od pacjentki, najczęściej z okolicy bioder, ud, brzucha lub pośladków. Do wypełnienia okolicy oka stosuje się specjalną kaniulę opatentowaną przez dr Mario Goisisa z Mediolanu, autora zabiegu. Dzięki temu cały zabieg przeprowadzany jest szybko i minimalizuje ryzyko powikłań.

Dla kogo polecany jest zabieg?
Usunięcie cieni pod oczami przy pomocy własnego tłuszczu to jedna z najbezpieczniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej, dlatego nie posiada szczególnych przeciwwskazań poza tymi, które uniemożliwiają przeprowadzanie większości zabiegów. Ze względu na biozgodność materiału, nie występuje ryzyko reakcji uczuleniowej, dlatego zabieg jest polecanym rozwiązaniem dla osób skłonnych do alergii.

Komentarze pacjentów (0)
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Powiązane kliniki w Warszawie

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń klinikę
jako pierwszy
Oceń klinikę
jako pierwszy
Oceń klinikę
jako pierwszy
Oceń klinikę
jako pierwszy

Karboksyterapia i krolipoliza na czym polegają i ...
Pocenie się to naturalny proces fizjologiczny, kt...
Dermapen to urządzenie elektryczne, które w spos...
Każda kobieta marzy o tym, by na długo zachować...
Skuteczną i bezpieczną alternatywą dla chirurgi...
Szkodliwe działanie czynników zewnętrznyc...